Adres:

02-797 Warszawa ul. Trakt leśny 66

[tabby title=”Pomoc Psychologiczna”]

Centrum Pomocy Psychologicznej R  Medica  jest stworzone dla wszystkich potrzebujących wsparcia w trudnej walce o siebie , swoje zdrowie i swoje życie.
Psychologiczne następstwa szokującej diagnozy w chorobach cywilizacyjnych w tym onkologicznych, a następnie terapie i leczenie mogą spowodować, że pacjent nie jest w stanie sam sobie z nimi poradzić.
Pracujemy różnymi metodami i technikami, ale również stosujemy edukację zdrowia dążąc do poprawy jakości życia pacjenta na wielu poziomach: psychicznym, fizycznym, mentalnym i duchowym.
Promujemy profilaktykę zdrowia ułatwiającą zapobieganie i leczenie chorób w tym również nowotworowych.
Stworzyliśmy ofertę spotkań indywidualnych, ale również grupowych tworząc w ten sposób możliwość nawiązania kontaktu między pacjentami o podobnych problemach zdrowotnych. To znacznie pomaga w tej trudnej drodze do celu.

[tabby title=”Wykłady i Warsztaty”]

Wykłady i warsztaty Promocji Zdrowia i Kreowania Życia składa się z cyklu  wykładów i warsztatów 90 minutowych spotkań min. 1 raz  w miesiącu z których na każdym poruszane są ważne aspekty dla profilaktyki lub poprawy jakości naszego zdrowia

Poruszana jest tematyka żywienia w profilaktyce i chorobach, codziennej diety całej rodziny, chemizacji  żywności czy wyborów żywieniowych, kontroli wagi, komponowania wzmacniającej diety) ,
Dowiesz się jak aktywność fizyczna  wzmacnia procesy ochronne, jak dbać o kondycję narządu ruchu, jak dbać o kręgosłup i uchronić się przed skutkami osteoporozy.
Prezentowane są różne techniki radzenia sobie ze stresem i  trudami codzienności, czy  pędem cywilizacyjnym, uczymy technik  relaksacyjnych, wizualizacji , które rozpuszczą toksyczne emocje. Podczas warsztatów uświadamiamy sobie jak jakość naszych myśli i czynów wpływa na nasze fizyczne i psychiczne powodzenie.
Wykłady i warsztaty z zakresu psychoonkologii pozwalają chorym i ich rodzinom poznanie zasad ułatwiających radzenie sobie z chorobą i wspracie dla chorego.
Psychoonkologia to nowa dziedzina w medycynie, która  powstała i rozwinęła się w następstwie zapotrzebowania  pacjentów na pracę z emocjami  towarzyszącymi procesowi leczenia onkologicznego pacjenta oraz jego rodziny . Jest też szansą uzupełniająca pełne wyleczenie, a u innych — na znaczne przedłużenie życia.

[tabby title=”Grupy Wsparcia”]

Grupa wsparcia zawiązuje się przy min: 8 osób

Tematy  prezentowane na warsztatach przez specjalistów , skutecznie „ poruszą” nieuświadomione wzorce, dogmaty, nawyki, mity i spowodują, że pacjent małymi krokami  z pełną świadomością będzie zmierzał ku uzdrowieniu swojego życia. W części dyskusyjnej uczestnicy mają możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania

Dietetyka , Psychodietetyka
dokonała forma wzajemnej motywacji przez uczestników warsztatu . Każdy ma podobne cele , wytyczona drogę do jego osiągnięcia, potrzebna jest wielka motywacja i wsparcie psychologiczne.
Poruszane są tematy uzależnień,  ustalenie przyczyn, uczestnicy wytyczają CELE i uruchamiamy proces zmierzający do sukcesu.

Terapia Głosem
Zajęcia mają na celu uruchomienie procesów wyrażania siebie, umiejętności mówienia tego co i jak chcę, wydobycia na zewnątrz emocji , które blokują otwartość w relacjach , poprawienie relacji i jakości życia

Muzykoterapia
Doskonała forma „ wentylacji” emocji, oczyszczenia z toksyn zalegających w ciele i Umyśle, rozpuszczenia „ wtopionych” wzorców, uzdrowienia życia, relacji na poziomie ciała, duszy i emocji.

Pomoc psychoterapeutyczna – zajęcia grupowe z nauki oddychania, relaksacji, wizualizacji
Zajęcia mające na celu nabycie umiejętności szybkiej reakcji i pomocy sobie  samemu ( czytaj: SOS dla organizmu) szczególnie w chwilach zaskakujących, stresujących, zmęczeniu czy przed ważnymi i trudnymi momentami życia.

Onkologiczna Grupa Wsparcia
uczestniczą osoby , które chorują nowotworowo , a także osoby towarzyszące . Wspomagamy od momentu diagnozy przez wszystkie etapy leczenia. Wsparcie od innych uczestników jest bardzo ważnym elementem drogi przez wszystkie etapy leczenia , gdyż możliwość podzielenia się sowimi uczuciami, powiedzenia o swoich lękach, usłyszenia tego również z ust innych, wzajemne dodawanie  otuchy i wsparcia,  czyni człowieka mniej samotnym w chorobie . Poza tym jest możliwość dowiedzenia się jak możesz sobie pomóc, co możesz dla siebie zrobić, by przejście przez chorobę było łatwiejsze.

[tabbyending]