Adres:

02-797 Warszawa ul. Trakt leśny 66

[tabby title=”O Poradni”]

Specjalizujemy się we wspomaganiu leczenia świeżo wyciskanymi sokami. Opracowujemy plany terapii sokami w chorobach, odchudzaniu i profilaktyce. Uczymy stosowania sokoterapii w chorobach onkologicznych jako terapii wspomagającej oczyszczanie organizmu z toksyn lub po zastosowanej chemioterapii. Specjalizuje się między innymi w Terapii dr Gersona oraz Terapii dr Radwańskiego.
Naszym specjalistą jest prekursor sokoterapii w Polsce dr Jacek Radwański, autor książki o sokach leczniczych „Sokoterapia”.

Dr Radwanski przyjmuje w Poradni Sokoterapii w Klinice Zdrowia R medica Warszawa (Kabaty), udziela porad on-line oraz prowadzi autorskie Turnusy Zdrowotne podczas których otrzymują wsparcie osoby chore a choroby przewlekłe, cywilizacyjne i onkologiczne

Rejestracja On-Line

[tabby title=”O Metodzie dr Gersona „]

Terapia dr Gersona

Od momentu spopularyzowania metody leczenia nowotworów za pomocą terapii dr Gersona istnieje wciąż rosnące zainteresowanie wykorzystaniem świeżo wyciskanych soków. Istnieje dużo interpretacji tej metody i osoby dotknięte chorobą nowotworową często czują się zagubione nie wiedząc co jest dla nich dobre. Po przeczytaniu książki opisującej procedury zalecane przez dr Gersona można odnieść wrażenie, że idea leczenia za pomocą soków jest bardzo restrykcyjna i dość skomplikowana. Jednym słowem trudna do zastosowania. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ zestawienie smacznych soków z tą groźną chorobą powoduje dysonans poznawczy. Należy spojrzeć na to zagadnienie pod kątem kilku aspektów.

Wybrane aspekty dot. terapii dr Gersona:

1. Po pierwsze wraz z intensywnym procesem detoksykacji dochodzi do zaburzeń elektrolitowych. Objawy mogą być niepokojące i wiązane ze złym wpływem soków na organizm. Związany z tym niepokój nie będzie miał pozytywnego wpływu na procesy zdrowienia a często będzie powodem zaniechania całej kuracji.

2. Po drugie, zalecane lewatywy muszą mieć konkretny wpływ na wątrobę i stają się konieczne w momencie toksycznego rozbioru guza. Należy nauczyć się jak je stosować, by można było utrzymać zawartość przynajmniej przez 9 – 10 minut.

3. Po trzecie, w czasach kiedy dr Gerson opracowywał tą metodę niewiele wiedziano o chlorofilu. Dziś wydaje się, że soki Gersona wnoszą zbyt wysoki dzienny ładunek glikemiczny.

4. Również proponowane przez niego ekstrakty z wątroby i trzustki zwierzęcej nie wydają się dobrym pomysłem w dobie dużego skażenia środowiska oraz zawartości niebezpiecznych substancji w paszach dla zwierząt.

[tabby title=”Metoda dr Radwańskiego „]

W Klinice Zdrowia R medica stworzyliśmy pierwszą w Polsce Poradnię Sokoterapii, której celem jest wspomaganie leczenia osób chorych na choroby przewlekłe, cywilizacyjne i onkologiczne. Poradnia kieruje dr Jacek Radwański, który opracował nowe procedury oraz zestawy soków, których jedynym wspólnym mianownikiem z tradycyjną terapią dr Gersona jest idea świeżego soku.

Na czym polega Sokoterapia dr Radwańskiego

W Sokoterapii dr Radwańskiego pod terminem świeżo wyciskanego soku zawiera się sok o wysokiej wartości koloidalnej, możliwy do uzyskania jedynie za pomocą specjalnych wyciskarek dwuślimakowych (www.vitajuice.pl) wyposażonych w magnetyczną technologię bioceramiczną „Twin Gear” .

Ten właśnie parametr decyduje o przyswajalności soków w dwunastnicy bez udziału enzymów. Jest to szalenie istotny wymóg w przypadku choroby nowotworowej, której wycofanie często zależy od ilości składników enzymatycznych i witaminowo minerałowych trafiających do krwioobiegu w jednostce czasu.

Metoda dr Radwańskiego w leczeniu raka

Należy pamiętać, że osoby chore na raka często mają wyniszczony układ pokarmowy a szczególnie wątrobę i trzustkę co sprawia, że przyswajają jedynie 10 – 20 % wszystkich zjadanych składników odżywczych. Jeśli pity przez nich sok został wyciśnięty zwykłą wyciskarką wolnoobrotową i zawiera pulpę o sporym ciężarze właściwym, która opada na dno szklanki, to strawienie takiego soku będzie wymagało wyprodukowania enzymów przez wątrobę i trzustkę. Ten fakt sprawia, że sok z pulpą będzie o wiele dłużej znajdował się w żołądku, a ilość substancji odżywczych, która trafi do krwioobiegu będzie mocno ograniczona.

Zalecany przez dr Radwańskiego sok musi charakteryzować się wysokim stopniem koloidalnym by być od razu gotowym do bezpośredniego wchłonięcia przez kosmki jelitowe, ponieważ pojedyncze cząstki koloidu mają silny ładunek jednoimienny i rozmiar idealnie pasujący do naczynka chłonnego. Z tego powodu sok nie przebywa dłużej w żołądku i w 15 minut po wypiciu znajduje się już we krwi. Uruchamia też dużo intensywniejsze procesy detoksykacyjne przy jednoczesnym maksymalnym nasyceniu enzymami roślinnymi, witaminami i minerałami. W połączeniu z nowymi procedurami, tak ujęta forma sokoterapii jest skutecznym narzędziem wspomagającym leczenie wielu chorób przewlekłych ale przede wszystkim nowotworów.

Dr Radwanski przyjmuje w Poradni Sokoterapii w Klinice Zdrowia R medica Warszawa ( Kabaty) , udziela porad on-line oraz prowadzi autorskie Turnusy Zdrowotne podczas których otrzymują wsparcie osoby chore a choroby przewlekłe, cywilizacyjne i onkologiczne

Rejestracja On-Line

[tabbyending]