Adres:

02-797 Warszawa ul. Trakt leśny 66

Tłuszcz wisceralny (wewnętrzny)

Nic tak nie psuje sylwetki jak wyeksponowany brzuch. Metod na jego zgubienie jest dużo lecz niemal wszystkie są nieskuteczne. Nawet drakońskie ćwiczenia na siłowni dają słabe wyniki. Estetyka jednak jest tu najmniej ważna, bowiem tkanka która odkłada się po wewnętrznej stronie otrzewnej jest groźna dla zdrowia. Otłuszczona wątroba, trzustka bądź serce stwarzają poważne niebezpieczeństwo powstania jednej z poważnych chorób cywilizacyjnych. Myli się ten, kto sądzi że problem dotyczy tylko osób z nadwagą. Osoby w miarę szczupłe nawet nie domyślają się, że może on dotyczyć również ich. Warto wiedzieć, że są dwa istotne powody, dla których odkłada się tłuszcz wewnętrzny.

Pierwszy jest mechanizmem chroniącym nas przed cukrzycą II typu. Z powodu nieregularnego jedzenia dość kalorycznych dań, zbyt wysoki poziom glikogenu po posiłkowego (zapasowa forma glukozy) zostaje zamieniany do bardziej skoncentrowanego źródła energii czyli glicerydów. Kiedy nie zmieniamy stylu życia, prędzej czy później powstająca w opisany sposób wewnętrzna tkanka tłuszczowa robi się pokaźna i zaczyna stwarzać problemy zdrowotne.

Paski PH

Drugim powodem powstawania tłuszczu wisceralnego jest zakwaszenie. Współczesna dieta jest wyjątkowo silnie zakwaszająca a stan zakwaszenia implikuje cały szereg problemów zdrowotnych. Jedynym miejscem w naszym organizmie, które powinno mieć kwaśny odczyn jest żołądek. Kwas żołądkowy jest niezbędny do pierwszego rozkładu białka. Niestety reszta naszego ciała (70% to woda) powinna znajdować się w równowadze kwasowo-zasadowej czyli posiadać odczyn PH 7, 365 – lekko zasadowy. Kiedy tak nie jest, ważne organy wewnętrzne zaczynają osłaniać się tkanką tłuszczową będącą buforem dla kwaśnego środowiska. Zaczyna to zmieniać cały metabolizm, bowiem ten sam enzym inaczej zachowuje się w środowisku kwaśnym i inaczej w zasadowym. W jednym utlenia a w drugim redukuje. Czym jest długotrwałe zaburzenie metabolizmu? Jest to jedyny powód rozwoju poważnych chorób metabolicznych.

Artykuł: Zakwaszenie organizmu

Wróć do strony: Rewolucyjne Odchudzanie