Adres:

02-797 Warszawa ul. Trakt leśny 66

[tabby title=”Turnusy dr Radwańskiego”]

Pomimo niekwestionowanego rozwoju nauk medycznych, zaskakująco duża ilość chorób posiada niepewną lub nieustaloną etiologię. Pomijając postęp w anestezjologii, technologiczny przełom w chirurgii, możemy przyjąć że postęp naukowy w medycynie głównie dotyczy rozwoju metod diagnostyki, który w zasadzie odbył się również dzięki nowym technologiom. Nie dotyczy on jednak metod leczenia, które to metody staramy się uparcie rozwijać za pomocą opatentowanych coraz to nowszych substancji chemicznych zwanych lekami. Z założenia substancje te mają złagodzić bądź zlikwidować niepożądane objawy bez względu na ich prawdziwe przyczyny. Ta metoda nie przynosi jednak oczekiwanych rezultatów szczególnie w przypadkach o złożonej naturze, mających w swym podłożu kilka czynników. Mamy tu na myśli choroby autoimmunologiczne (do których przecież zaliczamy również cukrzycę), zespół metaboliczny, choroby serca i układu krążenia, alergie i nietolerancje oraz nowotwory. Każda grupa tych chorób posiada swoją metodologię leczenia i niestety jej rezultaty nie są adekwatne do oczekiwań chorujących na nie osób. Podjęcie leczenia najczęściej nie oznacza wyleczenia lecz niekończący się proces.

W przypadkach kiedy nie chodzi o bezpośrednie ratowanie życia warto jednak spróbować pójść inną drogą. Wymienione wyżej grupy chorób powstały w wyniku oddziaływania przez dłuższy czas wielu czynników, które jako zewnętrzne możemy określić fenotypem. Do chwili pojawienia się pierwszych symptomów najczęściej chory zupełnie nie zdaje sobie sprawy z procesów kompensacji zachodzących w nadmiernie obciążonym ciele. Niestety możliwości naszych ciał mają swe granice i w pewnym momencie ulegają wyczerpaniu. Wtedy to chory zjawia się u lekarza zdziwiony, że dotknęło to właśnie jego. I chory i lekarz są zdecydowani zastosować jakieś lekarstwo lecz póki co, nie istnieje jeszcze tabletka cofająca nasze ciało w czasie, do momentu kiedy zmiany jeszcze nie zaszły.

W takich przypadkach nie powinniśmy myśleć o tym co dodać do naszego organizmu lecz czego się pozbyć.

Turnus leczniczy czyli reset.

Innymi słowy „powrót do ustawień fabrycznych” – tym jest właśnie prowadzony przez nas turnus leczniczy. Jak dobrze wiemy, każdy przypadek chorobowy różni się od siebie, ponieważ w każdym przypadku różne było oddziaływanie fenotypowe (środowiskowe). Chorzy również zażywają różne zestawy lekarstw powodujące indywidualną odpowiedź organizmu. Często zestawy symptomów są tak zagmatwane, że niemal niemożliwe staje się jednoznaczne ustalenie ich przyczyn. Jedyną rozsądną drogą staje się więc eliminacja wykrytych czynników mogących mieć wpływ na generowanie niepożądanych objawów.
Eliminowanie rozpoczynamy od diety. Znikają z niej wszystkie produkty mające charakter inhibitorów, zawierające dodatki chemiczne, ciężkostrawne oraz generujące uciążliwe, uboczne substancje przemiany materii. Pozostają tylko odpowiednio obliczone składniki dające czystą energię niemal bez substancji odpadowych. Równolegle prowadzona jest sokoterapia dostarczająca ogromnej ilości enzymów, antyutleniaczy, witamin, makro i mikroelementów, polifenoli i wielu innych czynników w najbardziej naturalnej i przyswajalnej formie świeżo wyciskanych soków z ekologicznych warzyw. W zależności od potrzeb przeprowadzana jest także dodatkowa alkalizacja.
Następnym etapem są badania, diagnoza oraz eliminacja wykrytych obciążeń patogenami, pasożytami oraz kancerogenami będącymi głównymi czynnikami wielu chorób w tym nowotworowych. Już w trakcie trwania turnusu w organizmach uczestników zaczynają zachodzić spore zmiany więc niezbędnym staje się kontrola i redukcja dawek przyjmowanych leków np. na nadciśnienie. Jest to jednak dopiero początek wspólny dla wszystkich uczestników. Jest to czas oceny jak ma wyglądać dalsza kuracja bowiem nawet w przypadku najcięższej choroby czyli raka początek drogi do zdrowia jest taki sam. Co ciekawe u chorych na nowotwory w czasie kontynuowania kuracji w pierwszej kolejności ustępują objawy innych posiadanych schorzeń.

Wykłady i ćwiczenia

Nauczenie się i zrozumienie tej autorskiej metody wspomagania leczenia jest jedynym gwarantem jej skutecznego stosowania po powrocie do domu. Wiąże się to z pewną logistyką i umiejętnościami. W tym celu w trakcie turnusu uczestnicy biorą udział w serii wykładów przybliżających mechanizmy powstawania schorzeń i metody ich leczenia. Każdy uczestnik wraca do domu z własnymi zaleceniami.

Stan umysłu kluczem do zdrowia

Pomimo częstego powoływania się lekarzy na związek kondycji psychicznej chorego z procesem zdrowienia, w metodologii leczenia żadnej z chorób nie istnieje nawet sugestia by o taką kondycję zadbać. Wiedząc o traumach jakie przechodzą chorzy wpadający w tryby maszyn szpitalnych szczególnie na oddziałach onkologicznych, uczestnicy turnusu mają zapewnioną opiekę psychologa, psychoterapeuty oraz psychoonkologa. W ramach zajęć psychologicznych prowadzone są terapie grupowe, indywidualne oraz nauka metod relaksacji. Jest to szczególnie ważne w przypadkach osób dotkniętych chronicznym stresem spowodowanym chorobą, lękiem o siebie i bliskich, często cierpiących z tego powodu na bezsenność.

Naszym celem jest inicjacja procesów zdrowotnych, podniesienie świadomości uczestników co do roli stylu życia oraz wyposażenie ich w narzędzia umożliwiające powrót do zdrowia.

Dr Dorota i Jacek Radwański

[tabby title=”Terminy”]

Najbliższy Turnus – Informacja: tel. 503 303 480

Terminy turnusów

[tabby title=”Aktualny Turnus”]
turnus

[tabby title=”Turnus na raty”]

Zapraszamy do skorzystania z dogodnej i atrakcyjnej oferty ratalnej.
raty

[tabbyending]