KURS MASAŻU I i II STOPNIA

Kurs masażu klasycznego I i II stopnia jest dedykowany osobom zainteresowanym rozpoczęciem przygody z masażem, czy terapią leczniczą. Jest to podstawowy kurs, który daje możliwość wykonywania masażu w celach profilaktycznych.

Część teoretyczna:

 1. Techniki masażu i ich oddziaływanie
 2. Wpływ masażu na organizm człowieka
 3. Wskazania i przeciwwskazania do masażu
 4. Metodyka stosowania masażu
Część praktyczna:
 1. Opracowanie kończyny górnej i dolnej wraz z obręczami, odcinek lędźwiowo­-krzyżowy LS, piersiowy Th, szyjny S, grzbiet, klatka piersiowa, brzuch, kark
 2. Opracowanie masażu całościowego
 3. Masaż sportowy
 4. Masaż izometryczny
 5. Masaż relaksacyjny
 6. Masaż limfatyczny

Część teoretyczna 10%
Część praktyczna 90%

20 godzin (2 weekendy)

 • Opłata za kurs z góry
 • Opłata wstępna dokonywana jest w trakcie zapisu (nie podlega zwrotowi)
 • Forma płatności: przelew na nr konta: 91 2490 0005 0000 4530 7932 0485
 • Wystawiamy faktury (prosimy o informację przed dokonaniem płatności)
 • Szkolenia i kursy prowadzimy również w języku angielskim

CENA
Cena: 4999 zł
(500 zł opłata wstępna)

PROWADZĄCY
Mgr. Marcin Radwański

MIEJSCE Klinika Kręgosłupa i Rehabilitacji ul. Wąwozowa 2 lok. 3B Warszawa 02-796

Kurs masażu — Warszawa

Masaż okazuje się dla wielu osób upragnioną ulgą w rozmaitych dolegliwościach, w których wiele innych metod terapeutycznych zawodzi. Aby jednak zabieg taki był skuteczny i pomógł w pozbyciu się przyczyn problemów, a nie tylko ich objawów, konieczne są odpowiednie umiejętności masażysty, jego holistyczne podejście do potrzeb ciała pacjenta, a także intuicja. Na wszystkie te kwestie stawiamy szczególny nacisk w naszej klinice, gdzie poza usługami dla osób z rozmaitymi kłopotami zdrowotnymi zajmujemy się też szkoleniami. Prowadzimy szkołę masażu w Warszawie, w której organizujemy kursy dla początkujących masażystów, jak również tych chcących udoskonalić swoje umiejętności.

Teoria i praktyka w szkole masażu w Warszawie

Prowadzimy zawodowy kurs masażu klasycznego I i II stopnia w Warszawie, przeznaczony dla osób, które chciałyby nieść pomoc pacjentom z różnorodnymi dolegliwościami. Wiedza oraz umiejętności zdobyte podczas naszego szkolenia pozwalają na przeprowadzanie zabiegów w celach profilaktycznych, chroniąc przed rozwojem lub pogłębianiem się problemów. Chociaż kurs masażu obejmuje część teoretyczną i praktyczną, to druga z nich zajmuje szczególne miejsce w jego programie. Zapoznajemy kursantów z prawdziwymi przypadkami pacjentów, aby mogli oni zetknąć się z realnymi sytuacjami już na etapie nauki. Indywidualny tryb nauczania kursu masażu pozwala zaś na wykształcenie nieszablonowego myślenia u przyszłych masażystów.

Kurs masażu kręgosłupa, karku, kończyn i nie tylko

Podczas kursu w naszej szkole kursanci zdobędą niezbędną wiedzę teoretyczną choćby z zakresu technik masażu, ich wpływu na organizm, a także wskazań i przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegów. W czasie części praktycznej szkolenia nauczymy natomiast właściwego wykonywania różnych typów masażu, w tym:
 • całościowego,
 • sportowego,
 • izometrycznego,
 • limfatycznego,
 • relaksacyjnego.
Nasz kurs masażu obejmuje wszystkie obszary ciała, które poddawane są zabiegom terapeutycznym, a więc kręgosłup na każdym jego odcinku, kończyny górne i dolne, kark, klatkę piersiową oraz brzuch. W ten sposób przyszły masażysta będzie mógł odpowiadać na zróżnicowane potrzeby zdrowotne swoich pacjentów.Zawodowy kurs masażu I i II stopnia trwa 20 godzin i odbywa się w czasie dwóch weekendów w naszej klinice w Warszawie. Chcesz zdobyć niezbędne kwalifikacje, by zostać profesjonalnym masażystą? Zapraszamy do zapisania się na szkolenie!

Zawodowy kurs masażu: Warszawa

Kurs masażu, który oferujemy w naszej klinice w Warszawie to propozycja dla wszystkich osób, które chciałyby nauczyć się technik łagodzenia bólu oraz dyskomfortu za pomocą dotyku. Kompleksowe szkolenie składające się zarówno z teorii, jak i praktyki umożliwia nabycie niezbędnej do wykonywania masażu wiedzy. A stąd już tylko krok do otworzenia własnej działalności, dzięki której można przynosić ulgę wielu Pacjentom zmagającym się nie tylko z bólami pleców czy kręgosłupa, ale też głowy czy karku. Kurs zawodowy z naszej oferty obejmuje ponadto naukę masażu sportowego, zatem pozwala pracować z osobami, które często potrzebują wsparcia w regeneracji ciała. Z kolei znajomość technik masażu limfatycznego czy relaksacyjnego jest świetną bazą do współpracy z klientami gabinetów odnowy biologicznej, czy salonów urody. Zajęcia odbywają się na terenie Warszawy.

Poznaj moc, jaką ma masaż i naucz się go wykonywać

Jeszcze do niedawna wielu osobom masaż kojarzył się tylko z przyjemnym zabiegiem relaksacyjnym. Tymczasem — dzięki złożoności technik — może być także skutecznym narzędziem łagodzenia bólu oraz elementem rehabilitacji. Jeżeli pragniesz nauczyć się, jak wygląda masaż sportowy, izometryczny, limfatyczny czy całościowy — zapraszamy na kurs. W naszym gabinecie w Warszawie przekażemy Ci niezbędną teorię, a także nauczymy technik masowania, które wykorzystasz w codziennym życiu albo pracy zawodowej. Zapisz się na kurs już dziś!

''I'd like to see people treating their own back pain in the same way they approach dental care or washing their hands. It should be just automatic.''
ROBIN MCKENZIE