Masaż kręgosłupa Wilanów

Bóle w okolicach kręgosłupa są powszechnie występującym problemem. Skarżą się na nie zarówno pracownicy fizyczni, jak i osoby pracujące w usługach czy przed komputerem. Zbyt długie pozostawanie w tej samej pozycji, nieprawidłowa postawa podczas siedzenia lub chodzenia, a także nieodpowiednia ilość ruchu albo przeciwnie, konieczność ciągłego stania — to tylko niektóre przykłady tego, co może przyczyniać się do bólu pleców. Do możliwych rozwiązań należy leczniczy masaż kręgosłupa, który wykonuję w mojej klinice zlokalizowanej w pobliżu dzielnicy Wilanów w Warszawie. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Leczniczy masaż kręgosłupa dla osób z Wilanowa i innych dzielnic Warszawy

Jako doświadczony oraz wykwalifikowany masażysta dobrze wiem, że bóle pleców (szczególnie, jeśli początkowo były ignorowane) mogą znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie. Od lat pomagam moim Pacjentom w pozbywaniu się nieprzyjemnych odczuć mających swoje źródło w okolicach kręgosłupa. Wykorzystuję w tym celu m.in. autorski masaż leczniczy, ukierunkowany głównie na mięśnie przykręgosłupowe, by odblokować i odciążyć zablokowane dyski. W dalszej części leczenia zalecam też różne ćwiczenia. Ofertę kieruję głównie do osób z Wilanowa, jak również innych dzielnic Warszawy, które szukają sposobu na pozbycie się bólu pleców oraz motywacji do zmiany złych nawyków związanych np. z postawą ciała.

Zalety masażu kręgosłupa

Masaż to stosowana w fizjoterapii metoda leczenia mająca wiele zalet. Do najistotniejszych z nich można zaliczyć korzyści takie jak:

  • rozluźnienie spiętych mięśni, odblokowanie i odciążenie dysków,
  • przywrócenie naturalnej ruchomości kręgosłupa,
  • poprawa krążenia krwi oraz limfy,
  • redukcja odczuwanego na co dzień stresu czy dyskomfortu.

Po poddaniu się masażowi wielu osobom łatwiej przybrać prawidłową postawę ciała — co jest możliwe m.in. dzięki zmniejszeniu (lub całkowitemu pozbyciu się) odczuwanego bólu, jak również rozciągnięciu mięśni i tkanek. W utrzymaniu jej pomaga też wykonywanie zaleconych ćwiczeń.

Profesjonalne wsparcie i masaż kręgosłupa: Wilanów oraz okolice

Ból pleców może mieć różne nasilenie, jednak nawet niewielki dyskomfort odczuwany przez dłuższy czas stanie się w końcu uciążliwy. Nie warto dopuszczać do tego, by problem stał się palący — lepiej jest zgasić go tak szybko, jak tylko to możliwe. Zachęcam osoby z Wilanowa oraz okolic do poddania się masażowi kręgosłupa, a także skorzystania z profesjonalnego wsparcia, które oferuję jako fizjoterapeuta i terapeuta manualny.

''I'd like to see people treating their own back pain in the same way they approach dental care or washing their hands. It should be just automatic.''
ROBIN MCKENZIE